O nas

Nasz żłobek powstał z myślą o dzieciach i ich potrzebach.
Idea ta połączyła wiele osób, które miały już doświadczenia w innych instytucjach opieki nad dziećmi.

Naszym fundamentalnym zamysłem była ucieczka od rygoru i szablonowości, jakie panują w większości palcówek.
Miało to być miejsce inne od wszystkich, w którym nie tyle deklaruje się postulat o harmonijnym rozwoju dziecka we wszystkich jego sferach, co go naprawdę realizuje i włącza do tego procesu rodziców.

I tak w 2011 na Warszawskim Zaciszu powstały „Elfiki”.
Początkowo mieściliśmy się przy ul. Kanałowej, gdzie zaczynaliśmy od garstki maluszków.
Szybko okazało się, że nasz pomysł znalazł zrozumienie i wsparcie wśród wielu rodziców, którzy byli bardzo zadowoleni z rezultatów wspólnej pracy z ich pociechami.
Powstała gorąca potrzeba otwarcia żłobka.
W połowie 2013 roku przenieśliśmy się do nowego budynku przy ul. Safony, który dzieciaki bardzo ciepło przyjęły.

Elfiki to dużo więcej…

Naszą ideą jest wspieranie rodzica w wychowaniu dziecka, bez jednoczesnego pozbawiania tego małego człowieka jego indywidualizmu.
Chcemy pomóc w takim wychowaniu, które ten indywidualizm będzie wydobywało z dziecka i utrwalało w nim, poprzez pełną akceptację osoby i osobowości maluszka.

Elfiki to żłobek, w którym opiekun ma być przede wszystkim przewodnikiem dziecka i wsparciem dla jego indywidualnego rozwoju.
Ma tworzyć odpowiednie warunki do odkrywania i rozwijania przez dzieci ich własnych talentów.
Opiekun, który pozytywnie motywuje, a nie nakazuje i karze.

Chcemy, żeby nasi wychowankowie otrzymali odpowiednią dawkę wsparcia emocjonalnego i społecznego, która pomoże im w przyszłości zachować nienaruszone poczucie własnej wartości, ten naturalny element osobowości każdego dziecka, tak bardzo obecny w okresie wczesnego dzieciństwa, a potem często gdzieś rozmyty…
Apetyt dziecka w tym wieku na poznawanie świata jest tak wielki, a jego umysł tak chłonny, że należy to wykorzystać jak najlepiej, dając możliwie dużo opcji wyboru zamiast ograniczeń.
To są założenia, które realizujemy.

Nasze dzisiejsze maluchy, to jutrzejsi dorośli, mający silne poczucie własnej wartości, asertywni, ale nie pozbawieni empatii, potrafiący bez problemu radzić sobie ze swoimi emocjami, odnoszący sukcesy, a porażki traktujący jedynie jako drogę do sukcesu.
Bo to, jakim dorosłym będzie w przyszłości dziecko, w ogromnej mierze zależy od otrzymanej dawki miłości najbliższych i szeroko pojętej akceptacji w dzieciństwie.

Zapraszam do poznania „Elfików”!

Ewa Korzybska
Założycielka i Dyrektor Żłobka „Elfiki”